به افرادی که علاقه به پرداخت هزینه‌های هنگفت خرید بلیط هواپیما برای مسافرت ندارند، خرید بلیط لحظه آخری هواپیما پیشنهاد می‌شود. ولی ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که بلیط لحظه آخری چیست؟ این بلیط‌ها بر روی پروازهای چارتر ارائه می‌شوند و در بسیاری از مواقع از بلیط‌های چارتر ارزان‌تر نیز فروخته می‌شوند. دلیل ارزان بودن این بلیط‌ها نزدیکی به تایم پرواز بوده و هر چه به تایم پرواز نزدیک‌تر شویم، قیمت آن‌ها ارزان‌تر نیز می‌شود. به طور کل با خرید بلیط لحظه آخری هم مسافر و هم فروشنده سود خواهند کرد.

آیا امکان خرید بلیط لحظه آخری هواپیما به صورت همیشگی وجود دارد؟

این که تصور داشته باشید همیشه بلیط‌های لحظه آخری برای یک پرواز با قیمت پایین‌تر وجود دارند، اشتباه است. وجود این بلیط‌ها بستگی به فروش بلیط‌های آن پرواز دارد. اگر همه بلیط‌های یک پرواز به فروش رفته باشد، نمی‌توان منتظر بلیط لحظه آخری ارزان ماند زیرا چیزی از بلیط‌ها باقی نمانده تا بر روی آن‌ها تخفیفی بخورد. از این رو برای پروازهای پرطرفدار به خصوص در زمان تعطیلات انتظار موجود شدن بلیط لحظه آخری کاری بیهوده خواهد بود

. پس اگر به دنبال سفر در ایام تعطیلات هستید و یا برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود دارید، ما به شما خرید بلیط لحظه آخری هواپیما را پیشنهاد نمی‌کنیم. چنین بلیط‌هایی برای مسافرت‌های بدون برنامه‌ریزی و ناگهانی مناسب بوده و می‌تواند هزینه سفر شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. به طور مثال اگر سفر کاری ناگهانی برای شما پیش آمد، می‌توانید به بخش خرید بلیط لحظه آخری هواپیما سایت جیمبوجا مراجعه کرده و بلیط خود را در صورت موجود بودن خریداری نمایید. در این صورت سفر خود را با قیمت بسیار پایین‌تری انجام داده و از امکانات باقی افرادی که بلیط‌های چارتر و یا سیستمی را خریده‌اند نیز استفاده خواهید کرد.

در رابطه با بلیط لحظه آخری هواپیما مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که این بلیط‌ها در ایام تعطیلات نیز ممکن است موجود شوند. همان‌طور که گفتیم بلیط لحظه آخری بر روی پروازهای چارتر ارائه می‌شود، و بلیط‌های چارتر بلیط‌هایی هستند که آژانس‌های هواپیمایی خود خریداری کرده و همه ضرر و زیان بلیط‌ها به آژانس‌ها برمی‌گردد. در صورتی که هر کدام از این بلیط‌ها به فروش نرود، ضرر آن کاملا به آژانس‌های هواپیمایی برگشته از این رو فروش آن‌ها با قیمت بسیار کمتر نیز آژانس را از محتمل شدن ضرر هنگفت نجات می‌دهد. پس در ایام تعطیلات نیز اگر پرواز چارتر خالی بماند، رو به رو شدن با بلیط‌های لحظه آخری دور از انتظار نخواهد بود. به طور کل خرید بلیط لحظه آخری هواپیما به شانس شما برمی‌گردد از این رو برای برنامه‌ریزی‌های دقیق بر روی این بلیط‌ها حسابی باز نکنید.

چه زمانی برای خرید بلیط لحظه آخری خارجی مناسب است؟

بلیط‌های خارجی به طبع به دلایلی چون مسافت بیشتری که مسافر طی می‌کند، گران‌تر از بلیط‌های داخلی هستند. اگر به دنبال خرید بلیط لحظه آخری خارجی هستید، بهترین زمان ممکن برای خرید این بلیط‌ها در فصل‌های کم سفر است. به دلیل استقبال زیاد مردم در فصل‌های پر سفر، بلیط‌ها سریع فروش رفته و صندلی خالی برای ارائه بلیط لحظه آخری باقی نمی‌ماند. ولی اگر در فصول کم سفر به دنبال مسافرت‌های خارجی هستید، می‌توانید از این بلیط‌ها استفاده کنید و هزینه سفر خود را تا مقدار بسیاری پایین بیاورید.

لازم به ذکر است که به طور کل بلیط‌های لحظه آخری در وسط هفته بیشتر از پایان هفته وجود دارد از این رو اگر سفر خود را در وسط هفته انجام دهید، قادر به استفاده از این بلیط‌ها خواهید بود.

استرداد بلیط لحظه آخری به چه صورت است؟

اگر بلیط شما سیستمی باشد، از نظر استرداد و بازپرداخت مبلغ بسیاری از هزینه بلیط خیالتان راحت است ولی برای بلیط‌های لحظه آخری قضیه فرق می‌کند. در رابطه با این بلیط‌ها کسر هزینه به قوانین ایرلاین برمی‌گردد و بهتر است قبل از خرید بلیط آن‌ها را به دقت مطالعه کنید. با مطالعه قوانین در هنگام پس دادن بلیط با مشکلات جریمه زیاد کنسلی مواجهه نخواهید شد. البته خوب است بدانید در کل استرداد بلیط لحظه آخری بسیار سخت خواهد بود و ممکن است در رابطه با بسیاری از شرکت‌ها گزینه ای برای استرداد آن وجود نداشته باشد که در این مورد جیمبوجا از این قائده مستثنی بوده و در استرداد اکثر بلیط های لحظه آخری دست مسافر را باز خواهد گذاشت. اگر در رابطه با استردارد هر نوع از بلیط‌ها سوالی دارید می‌توانید با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید.

آیا می‌توان از بلیط‌های لحظه آخری برای مسافرت‌های خانوادگی استفاده کرد؟

استفاده از این بلیط‌ها برای هر نوع مسافرتی امکان پذیر است ولی ما به شما استفاده از آن‌ها را برای سفرهای خانوادگی پیشنهاد نمی کنیم. به طور معمول سفرهای خانوادگی دارای برنامه‌ریزی قبلی بوده و کمتر پیش می‌آید که به صورت ناگهانی اتفاق بیفتد. سفر کردن با بلیط لحظه آخری با عجله خواهد بود از این رو نمی‌توان کل خانواده را برای انجام سفر در آن زمان خاص آماده نگه داشت. از طرف دیگر شاید پرواز مورد نظر شما برای همه افراد خانواده بلیط نداشته باشد از این رو سفر شما با کنسلی مواجهه می‌شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی بهتر است برای سفرهای خانوادگی از این بلیط‌ها استفاده نکنید.

خرید از شرکت‌های معتبر

به طور کل خرید بلیط‌ها چه سیستمی، چه چارتر و چه لحظه آخری را از شرکت‌های معتبر انجام دهید. به خصوص خرید بلیط لحظه آخری از شرکت‌های معتبر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا ممکن است به فرودگاه رفته و ناگهان متوجه شوید اسم شما در بین مسافران نیست. چنین مشکلی را شرکت‌های معتبر به راحتی می‌توانند حل کنند از این رو برای سفرهای عجله‌ای خود به هر شرکتی اطمینان نکنید.

چرا خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از جیمبوجا

جیمبوجا از شرکت‌های معتبری است که با داشتن امکان کنسلی آنلاین بلیط سیستمی و ارائه مناسب‌ترین قیمت‌ها شما را از سفر خود راضی نگه خواهد داشت. از دیگر ویژگی‌های خوب جیمبوجا وجود پشتیبان ۲۴ ساعته است که پاسخگوی شما در هر زمان و شرایطی است. جیمبوجا بهترین و با کیفیت‌ترین پروازهای لحظه آخری را در اختیار شما می‌گذارد از این رو بدون هیچ نگرانی می‌توانید پروازی مناسب را برای خود خریداری نمایید.