اقامت در هتل ریزه‌کاری‌هایی دارد که باعث می‌شود سفری راحت‌تر و دلپذیرتر داشته باشید. این نکات را در موقع اقامت در هتل در نظر بگیرید.

تعداد هتل‌هایی که تا به حال در آن‌ها اقامت داشته‌ام از دستم در رفته است؛ حتما صدها هتل در همه قاره‌های دنیا غیر از قاره قطب جنوب؛ از ریزورت‌های ساحلی سنت کیتش گرفته تا هتل‌های بلند در برج‌ها و آسمان خراش‌های توکیو و خانه‌های درختی مجاور قلعه‌ها در سواحل شمالی اسکاتلند. من در این سال‌ها در اقامتگاه‌هایی سر کرده‌ام که به معنای واقعی کلمه دوست‌داشتنی بودند.

گاهی در اقامتگاه‌هایی بوده‌ام که حتی یادآوری آن‌ها برایم چندش‌آور است.

در این سال‌ها، به نکات و ترفندهایی دست پیدا کرده‌ام و از آن‌ها در همه هتل‌ها استفاده می‌کنم؛ فرقی نمی‌کند که هتل پنج ستاره باشد یا هتلی که در سرویس بهداشتی‌اش باید کفش خودتان را بپوشید. این نکات در مورد موضوعات مختلفی است؛ از جمله حفظ آرامش در سفر و نکاتی در مورد امن ماندن و سالم ماندن در زمان اقامت در هتل:

۶۸ درجه فارنهایت همان ۲۰ درجه سلسیوس است

اگر می‌خواهید ترموستات یا دمای اتاق را تنظیم کنید و ممکن است واحد اندازه‌گیری آن‌ها متفاوت باشد باید در نظر داشته باشید که ۶۸ درجه فارنهایت برابر با ۲۰ درجه سلسیوس است.

چمدان خود را روی تخت نگذارید

ساس‌ها در واقع خون آشام‌های کوچکی هستند که در تخت‌ها پیدا می‌شوند. مثل پشه و حتی بیشتر، آزاردهنده هستند. گذاشتن چمدان و بار سفر روی تخت باعث می‌شود آن‌ها را رایگان به مقصد بعدی سفر خود ببرید. حتی ممکن است به خانه ببرید. قفسه مخصوص چمدان هم انتخاب خوبی برای گذاشتن وسایل نیست؛ چون معمولا به تخت نزدیک است. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که وسایل خود را در حمام بگذارید و بعد با دقت، تخت و قفسه‌ها و مبل‌های راحتی را بررسی کنید. همچنین تصور نکنید که چون در هتلی لوکس و گران هستید احتمال وجود ساس، وجود ندارد. البته در چنین هتل‌هایی تمهیدات بیشتری برای از بین بردن آن‌ها اندیشیده می‌شود؛ ولی به هر حال هر جایی ممکن است ساس پیدا شود.

کابل بلند برای موبایل یا سیم رابط همراه داشته باشید

هر روز تعداد وسایلی که به شارژ نیاز دارند بیشتر می‌شود ولی تعداد پریزهای اتاق هتل‌ها ثابت می‌ماند. برای اینکه در سفر دچار محدودیت نشوید، می‌توانید امکانات لازم برای شارژ وسایل متعدد خود را فراهم کنید. برای موبایل خود کابل شارژر بلند تهیه کنید و چندراهی داشته باشید تا چند وسیله را به برق بزنید.

در را قفل کنید و علامت مزاحم نشوید را بیرون در بگذارید

افرادی که مسسولیت سرویس اتاق را بر عهده دارند معمولا خیلی زود این کار را می‌کنند. تقریبا در صددرصد مواقع زمانی است که من می‌خواستم بخوابم و فراموش کردم علامت مخصوص را جلوی در بگذارم و به همین دلیل من را بیدار کرده‌اند.