بلیط لحظه آخری پرواز نوعی بلیط چارتر است که در اکثر مواقع بسیار ارزان‌تر از بلیط چارتر هم فروخته می‌شود. اما چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ فکر کنید که یک چارترکننده تمام بلیط‌های یک پرواز را خریده است؛ ولی در حال نزدیک شدن به زمان پرواز هستیم و بلیط‌ها هنوز به فروش نرفته‌اند. اینجاست که بلیط لحظه آخری به عنوان یک راهکار به میان می‌آید.

قیمت بلیط لحظه آخری در بیشتر مواقع، به میزان قابل‌توجهی ارزن‌ تر از دیگر بلیط‌هاست. در این شرایط هر دو طرف، یعنی هم فروشنده بلیط لحظه آخری و هم خریدار آن از این معامله سود می‌کنند.

همان گونه که گفته شد با نزدیکتر شدن به زمان پرواز، قیمت بلیط لحظه آخری ارزان تر می‌شود. اما آیا این افت قیمت همیشه برقرار است و می‌توان روی آن حساب باز کرد؟ طبیعی‌است که جواب این پرسش منفی است. زمانی خرید بلیط لحظه آخری معنی پیدا می‌کند که بلیط‌ها فروش نرفته باشد. در واقع زمانی که تقاضا برای آن پرواز کم باشد، پرواز لحظه‌آخری در دستور‌کار فروشنده قرار می‌گیرد. برای مثال در زمان تعطیلات و مناسبت‌های خاص، بلیط‌های پرواز به سرعت فروش می‌روند و دیگر چیزی برای لحظه آخری باقی نمی‌ماند.

با این وجود، خرید بلیط لحظه آخری برای سفرهایی که بدون برنامه ریزی قبلی اتفاق می‌افتند انتخاب بسیار مناسبی است. غالبا کسانی که سفر کاری مهمی دارند یا سفرشان از قبل برنامه ریزی شده است، بلیط سیستمی را ترجیح می‌دهند تا خیالشان بابت پرواز آسوده باشد.
اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفرتان هستید و می‌خواهید با رزرو بلیط لحظه آخری سفری کم‌هزینه داشته باشید، باید چمدانتان همیشه آماده‌ی سفر باشد تا در صورت پیدا شدن این نوع بلیط، بتوانید سریع اقدام کنید.

وقتی شما به دنبال بلیط لحظه آخری هواپیما می‌گردید، لازم است زمانی برای خرید اقدام کنید که مسافر کافی پیدا نمی شود. مثلا اگر در اوج تعطیلات دنبال بلیط چارتر مشهد یا بلیط لحظه آخری کیش باشید، مطمیناً به اشتباه بزرگی دست زده‌اید که باعث می‌شود از برنامه ی اصلی خود دور بمانید. مطمینا پیدا کردن بلیط لحظه آخری چارتر یک راهکار بسیار خوب برای مسافرتی ارزان قیمت و مسرت بخش است، اما پیدا کردن این بلیط هم چالش نسبتا سختی است که لازم است در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید.

واقعیتی که در مورد این بلیط ها وجود دارد این است که فروشنده‌ها به اجبار آنها را می‌فروشند و حداکثر تلاش خود را به کار می‌گیرند که بلیط‌هایشان را با قیمت بالاتری واگذار کنند. در حقیقت شما به عنوان خریدار  بلیط لحظه آخری   باید به آنها کلک بزنید و شیوه‌ای انتخاب کنید که آسانتر بلیط را به شما واگذار کنند.

مثالی برایتان می‌زنم تا بهتر متوجه موضوع شوید. در بازی فوتبال همیشه از بازیکنانی که قبلاً در تیم رقیب حضور داشته‌اند کمک می‌گیرند تا تاکتیک‌های تیم مقابل را به‌دست آورند. حال شما هم باید همین کار را برای یک خرید بهتر انجام دهید، یعنی قلق هایی را پیدا کنید تا شما را به بلیطی ارزان‌تر برساند.

خرید آنلاین بهترین فرصت برای بلیط لحظه آخری

اگرتمامی وب سایت‌های خارجی را جستجو کنید یا تمام وبلاگ‌های ایرانی در زمینه بلیط هواپیما را بررسی کنید، بدون تردید بهترین راه‌حل پیشنهادی تمامشان برای به دست آوردن بلیط لحظه آخری، کاربرد گزینه ی خرید آنلاین است. برای درک بهتراین مطلب فرض کنید که خود شما یک سایت فروشنده‌ی بلیط هستید. مسلما سعی می‌کنید که همه ی بلیط ها را به شکل‌های متفاوت بفروشید و از این راه، کسب درآمد بیشتری داشته باشید.

وقتی موضوع جالب می‌شود که زمان پرواز مورد نظر نزدیک شده باشد و چارتر کننده به شدت به دنبال مسافر باشد. وب سایت‌ها هم دنبال فروش بلیت‌هایشان هستند و همیشه تا آخرین لحظه این پروسه را انجام می‌دهند. پس شما می‌توانید پشت سیستم خود بنشینید و منتظر شوید که قیمت بلیط ها کاهش پیدا کند. این راحت‌ترین و موثرترین شیوه برای پیدا کردن بلیط لحظه آخری است.

در این مطلب قصد نام بردن از سایتی را نداریم، اما وبسایت علی‌بابا و وبسایت چارتر، خرید بلیط لحظه آخری را متفاوت‌تر از سایر سایت های خرید بلیط هواپیما انجام می‌دهد. این وبسایت ها تمام پروازهای لحظه آخری را در صفحه ای با همین نام در وبسایت خود به نمایش می‌گذارند. پس می‌توانید همیشه با رجوع به این صفحات، ارزان ترین بلیط‌ها در هر مسیر را رویت و انتخاب کنید .

به سایت‌های تخفیفی سر بزنید

بعضی از وب سایت‌ها در رابطه با تخفیف گرفتن برای هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، پروازها، کافی شاپ‌ها، و خلاصه موارد متعدد دیگری فعالیت می‌کنند. این وب سایت‌ها در قبال جذب مشتری برای شرکت مد نظر، تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند که این تخفیفات به مشتریان داده می‌شود. عملکرد سایت‌های تخفیفی همانند فعالیت سایت‌های فروش آنلاین بلیط چارتر هواپیما است، با این اختلاف که سایت‌های تخفیفی در زمینه‌های گسترده‌تری کار می‌کنند و شانس گرفتن تخفیف در آنها به مهارت فرد و سابقه‌ی او بستگی دارد.

ایرلاین های تازه کار، انتخاب‌های خوبی هستند

وقتی دارید دنبال بلیط لحظه آخری می‌گردید، یکی از بهترین انتخاب های مهم شما باید ایرلاین های تازه‌کار و ایرلاین های کم‌طرفدار باشند. این راهکار در مورد سرویس‌های اتوبوسرانی هم به خوبی جواب می‌دهد. اما در حال حاضر می‌توانید آن را برای به خرید بلیط ارزان هواپیما به کار برید. اولین موردی که ایرلاین های تازه‌کار دی پی آن هستند، موجه نشان دادن خودشان در نظر مشتری برای جذب سریع آنهاست. این یعنی علاوه بر اینکه قیمت پایین‌تری پیشنهاد می‌دهند، نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند تا خدمات خوب و با کیفیتی ارائه دهند. 

زمانبندی مناسب برای سفر

این راهکار همیشه برای کاهش هزینه‌ی مسافرت و پرواز به کار برده می‌شود و صددرصد جوابگو است. وقتی که به دنبال بلیط لحظه آخری هواپیما می‌گردید، حتما زمانی برای خرید بلیط اقدام کنید که مسافر کافی یافت نشود. اگر در اوج تعطیلات دنبال بلیط چارتر مشهد یا بلیط لحظه آخری کیش باشید، مطمئناً اشتباه بزرگی است و قطعا باعث می‌شود که از برنامه‌ی اصلی مسافرت خود هم عقب بمانید.

پس سفرتان را با توجه به وضعیت مسافرت دیگران زمانبندی کنید. یعنی به نحوی برنامه‌ریزی کنید که افراد دیگر در حال مسافرت نباشند. مثلاً زمانی را انتخاب کنی که طیف زیاد مردم در حال بازگشت از مسافرت خود باشد. یا حتی روزهایی از هفته را انتخاب کنید که سایر افراد تمایل چندانی به مسافرت ندارند.