ارزانی مهم‌ترین انگیزه‌ای است که در کاربران اینترنتی ایجاد می‌شود تا خریدی انجام دهند و البته نوع خدماتی که درفروش ویژه وجود دارد، باید نشان‌دهنده این موضوع باشد که ارزان‌تر از جاهای دیگر است.

کاربران، اگر که ببینند قیمت‌های اینترنتی فروشنده و به‌طور اختصاصی‌تر بلیط ارزان هواپیما را در سایت خود دارند یا اینکه بلیط هواپیمایی را نسبت به کیفیت و خدمات از قیمت پایینی برخوردار است آن‌وقت برای خرید انواع بلیط اقدام می‌کنند که به آن‌یک معامله برد- برد بین خریدار یا مسافر و فروشنده یا آژانس مسافرتی به وجود می‌آید.

 معمولا گردشگران فراوانی وجود دارد که به دنبال بلیط هواپیمایی ارزان هستند، هواپیما یکی از وسایل حمل‌ونقلی است که متنوع‌ترین قیمت بلیط را دارد به همین خاطر می‌توان احتمال بیشتری داد تا بلیط ارزان هواپیما خیلی زیادتر از دیگر وسایل نقلیه باشد.

زمان بلیط هواپیما ارزان 

ابتدا باید بررسی کنیم که چه بلیطی ارزان‌تر است، که این موضوع بستگی به شرایط زمانی دارد که تعیین‌کننده قیمت بلیط هواپیما است؛ مثلا اگر در زمانی که مسافرت‌های زیادی در آن زمان صورت می‌گیرد مانند  تعطیلات یا مناسبت‌های خاص، قصد سفر داشته باشید بلیط ها کمی گران‌تر از شرایط معمولی است.

بلیط هواپیمایی ارزان (چارتر)

در مورد بلیط هواپیمایی ارزان می‌توان گفت، چارتر کننده‌ها تلاش می‌کنند تا در فصل کم سفر، قیمت صندلی‌های خود را کمتر کنند تا در هواپیما صندلی خالی نماند؛ مخصوصا زمانی که ساعت پرواز هواپیمایی خیلی نزدیک باشد، البته به این نکته توجه کنید که باید مرتب قیمت بلیط‌ها را چک کنید تا بتوانید در زمان مناسب که بلیط هواپیمایی به قیمت مورد نظرتان رسید آن را خریداری نمایید.

مزایا و معایب بلیط هواپیمایی ارزان

خریدن بلیط ارزان هواپیما همیشه مقرون‌به‌صرفه نیست، اگر بلیط هواپیمایی شما از نوع چارتر باشد و اگر  شما مجبور شوید آن را لغو کنید، باید درصد زیادی از جریمه  را بپردازید؛ به همین دلیل خرید بلیط  ارزان هواپیما همیشه مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود همین‌طور اگر بلیط هواپیمایی ارزان شما چارتری باشد باید بدانید که در بلیط‌های چارتری شما باید برای کودکان بالای دو سال هم یک بلیط تمام‌بها بخرید درصورتی‌که تعرفه بلیط کودکان در پروازهای سیستمی کمتر از بزرگ‌سالان است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان
خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان

بلیط ارزان هواپیما چه نوع بلیطی است؟

بلیط های ارزان هواپیما، بلیط چارتری نام دارد ولی باز یک قانون همیشگی نیست و در برخی شرایط ممکن است بلیط های سیستمی از چارتری ارزان‌تر باشد.

اما یکی از سوالاتی که برای مسافران پیش می‌آید این است که آیا ساعت پرواز بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد؟ معمولا تفاوت قیمتی وجود ندارد اما در برخی شرایط ممکن است پروازهای آخر شب کمی ارزان‌تر باشند.

بلیط هواپیمایی ارزان و کلان‌شهرها

عوامل مختلفی مانند نوع کلاس پروازی، ایرلاین ارائه‌دهنده بلیط در مشخص کردن قیمت بلیط هواپیمایی ارزان نقش دارند؛ البته در شهرهایی که جاذبه گردشگری بیشتری وجود دارد، امکان اینکه بلیط هواپیمایی ارزان بیشتری نسبت به دیگر شهرها ارائه شود زیادتر است. البته علاوه به قیمت بلیط هواپیمایی ارزان باید به خدمات و امکانات پروازی هم توجه کرد.

متداول‌‌ترین بلیط هواپیمایی ارزان

یکی از راه‌های به دست آوردن بلیط هواپیمایی ارزان این است که بلیط‌های تخفیف خورده هواپیما را به دست آورید که در این صورت باید به مرتب نرخ بلیط های سیستمی، چارتری و لحظه آخری را بررسی کنید و در زمان مناسب آن را خریداری نمایید؛ معمولا چارترکننده‌‌ها برای مسیرهای مختلف تمامی بلیط ها را خریداری می‌کنند و به‌ مرور زمان آن‌ها را به فروش می‌رسانند.

چه زمانی راحت‌تر بلیط هواپیمایی ارزان بخریم

در فصل‌هایی که معمولا مردم کمتر به سفر می‌روند، بلیط ها ارزان می‌شوند برای خرید یک بلیط هواپیمایی ارزان باید برنامه‌ریزی داشته باشید و سعی کنید در مناسبت‌های خاص سفر نکنید زیرا در این شرایط بلیط‌ها کمی گران خواهد بود؛ برای مثال می‌توان به عید نوروز اشاره کرد.

فرق بین بلیط هواپیما ارزان با بلیط لحظه آخری

همه مسافران بر این باورند که خرید بلیط لحظه آخری هواپیما همیشه ارزان‌تر است، اما این موضوع زمانی حقیقت دارد که تعداد خریداران زیاد نباشد، برای مثال در زمان‌هایی که تعداد مسافران زیاد است، قیمت بلیط لحظه آخری تفاوت زیادی با بلیط سیستمی نخواهد داشت.

تفاوت یا شباهت چارتر با سیستمی در بلیط‌های هواپیمایی ارزان

فرق بلیط چارتر با سیستمی در بلیط‌های هواپیمایی ارزان در این است که استرداد بلیط‌های چارتری سخت و یا نشدنی است و یا جریمه سنگینی دارد اما در بلیط‌های سیستمی این‌گونه نیست و شما راحت‌تر می‌توانید بلیط خود را تغییر دهید یا برگردانید.

 در خرید بلیط‌های سیستمی، بلیط‌هایی که برای کودکان می‌خرید ارزان‌تر از بلیط‌های چارتری است البته در نوع خدمات، امکانات و کلاس پروازی بلیط‌های سیستمی و چارتری هیچ فرقی باهم ندارند، چه بلیط سیستمی خریداری کرده باشید چه بلیط چارتری، سوار یک نوع هواپیما خواهید شد؛ فقط شما در زمان خرید از لحاظ قیمت و زمان تفاوتی را احساس می‌کنید.

پروازهای توقف دار و بلیط هواپیمایی ارزان

پروازهای توقف دار از پروازهای بدون توقف همیشه ارزان‌تر است، اگر تمایل دارید تا بلیط های ارزان‌قیمت خریداری کنید حتما حواستان به پروازهای توقف‌ دار باشد؛ حتی می‌توانید پروازهایی را انتخاب کنید که توقف طولانی دارند.

خرید بلیط ارزان از جیمبوجا

برای تهیه بلیط می‌توانید وارد جیمبوجا شوید و با بررسی انواع بلیط ها بهترین انتخاب را داشته باشید و اگر هم برای خرید نیاز به مشاوره تخصصی داشتید، می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که با استفاده جیمبوجا می‌توانید هم بلیط های چارتری و هم بلیط های سیستمی خریداری نمایید.

مزایای استفاده از جیمبوجا:

  • پشتیبانی ۲۴ ساعته: درواقع می‌توانید در هرزمانی با شماره‌های درج‌شده تماس بگیرید و از پشتیبانی رایگان ما بهره‌مند شوید البته این نکته را در نظر داشته باشید که می‌توانید هر ساعت از شبانه‌روز به‌صورت سیستم با استفاده از سایت بلیط خود را کنسل کنید.
  • خرید آنلاین بلیط هواپیما: با استفاده جیمبوجا می‌توانید همه‌ی پروازهای داخلی و خارجی را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

کامل‌ترین و ارزان‌ترین نرخ: در جیمبوجا کامل‌ترین و ارزان‌ترین نرخ‌ها وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تمامی موارد را موردبررسی قرار دهید و بهترین خرید را داشته باشید.